Logo
  • PTTK
  • ROT
  • Logo powiatu starachowickiego
z

Star 266 symbolem miasta

2014.11.03
Rozmiar tekstu:A-A+

STAR 266 - symbol trwałej pamięci związanej z historią Starachowic stanął przy rondzie u zbiegu ulic Radomskiej i Krzosa.


- Jest to symbol trwałej pamięci związanej z historią naszego miasta i działającą tu latami Fabryką Samochodów Ciężarowych – mówi Prezydent Miasta – Podczas spotkań z mieszkańcami wielokrotnie słyszałem, że brakuje w przestrzeni miejskiej takiego symbolu, pomnika.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień. (...)  podjąłem rozmowy z prywatnymi przedsiębiorcami. Pozytywnie na mój apel odpowiedzieli właściciele firmy Star San Duo, za co im serdecznie dziękuję – mówi Sylwester Kwiecień – Cieszę, się że STAR 266 dziś stanął przy jednej z głównych ulic miasta. Jest to symbol pamięci, ale także stanowi ukłon w stronę tysięcy mieszkańców naszego miasta którzy latami pracowali w Fabryce Samochodów Ciężarowych przy produkcji tego i innych modeli samochodu marki STAR, które rozsławiły nasze miasto w świecie.

info: UM Starachowice